  • CW02B3R900JS70
CW02B3R900JS70
advertisement
Manufacturer No:
CW02B3R900JS70
HK JDW NO:
866-CW02B3R900JS70
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
Through Hole 3.9Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CW02B3R900JS70
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    3.9Ohm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    3W
  • Diameter
    4.78mm
  • Length
    15.8mm