  • CW02B2R200JE12HS
CW02B2R200JE12HS
advertisement
Manufacturer No:
CW02B2R200JE12HS
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CW02B2R200JE12HS
Datasheet:
CW02B2R200JE12HS
Description:
2.2Ohms, 3.75W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CW02B2R200JE12HS
    Select All
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~350°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CW
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.188Diax0.562L 4.78mmx14.27mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Moisture Resistant, Pulse Withstanding
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    2.2Ohms
  • Max Operating Temperature
    350°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    3.75W
  • Max Power Dissipation
    3.75W
  • Length
    14.2748mm