  • CW010R7100JE12
CW010R7100JE12
advertisement
Manufacturer No:
CW010R7100JE12
HK JDW NO:
873-CW010R7100JE12
Datasheet:
CW010R7100JE12
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 710mOhm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CW010R7100JE12
  • Operating Temperature
    -65°C~350°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±90ppm/°C
  • Resistance
    710mOhm
  • Power Rating
    10W
  • Max Power Dissipation
    13W
  • Diameter
    9.52mm