  • CW010R3160KE123
CW010R3160KE123
advertisement
Manufacturer No:
CW010R3160KE123
HK JDW NO:
873-CW010R3160KE123
Datasheet:
CW010R3160KE123
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 316mOhm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CW010R3160KE123
  • Size / Dimension
    0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    90 ppm/°C
  • Resistance
    316mOhm
  • Power Rating
    10W
  • Max Power Dissipation
    13W
  • Diameter
    9.52mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -65°C~350°C