  • CW010R2000JS73
CW010R2000JS73
advertisement
Manufacturer No:
CW010R2000JS73
HK JDW NO:
873-CW010R2000JS73
Datasheet:
CW010R2000JS73
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 200mOhm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CW010R2000JS73
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Operating Temperature
    -65°C~350°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Temperature Coefficient
    90 ppm/°C
  • Resistance
    200mOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Composition
    Wirewound
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    10W
  • Voltage - Rated DC
    1.41V
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    13W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Lead Length
    38.1mm
  • Diameter
    9.52mm