  • CW010R1250KE73
CW010R1250KE73
advertisement
Manufacturer No:
CW010R1250KE73
HK JDW NO:
873-CW010R1250KE73
Datasheet:
CW010R1250KE73
Step5Bar-code shipping tag
CW010R1250KE73
  • Temperature Coefficient
    90 ppm/°C
  • Resistance
    125mOhm
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    13W
  • Power Rating
    10W
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Diameter
    9.52mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~350°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
  • Tolerance
    ±10%