  • CW0103K300JE12
CW0103K300JE12
advertisement
Manufacturer No:
CW0103K300JE12
HK JDW NO:
873-CW0103K300JE12
Datasheet:
CW0103K300JE12
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 3.3kOhm, 13W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CW0103K300JE12
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -65°C~350°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±30ppm/°C
  • Resistance
    3.3kOhm
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    13W
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    10W
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Lead Length
    38.1mm
  • Lead Diameter
    1.02 mm
  • Diameter
    9.52mm