  • CW010312R0KE123
CW010312R0KE123
advertisement
Manufacturer No:
CW010312R0KE123
HK JDW NO:
873-CW010312R0KE123
Datasheet:
CW010312R0KE123
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 312Ohm, 13W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CW010312R0KE123
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Diameter
    9.52mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~350°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
  • Tolerance
    ±10%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±30ppm/°C
  • Resistance
    312Ohm
  • Power (Watts)
    13W
  • Power Rating
    10W