  • CW007360R0JE12
CW007360R0JE12
advertisement
Manufacturer No:
CW007360R0JE12
HK JDW NO:
866-CW007360R0JE12
Description:
Through Hole 360Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CW007360R0JE12
    Ceramic
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30 ppm/°C
  • Resistance
    360Ohm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    7W
  • Diameter
    7.92mm
  • Length
    32.54mm