  • CW005R3000JE122
CW005R3000JE122
advertisement
Manufacturer No:
CW005R3000JE122
HK JDW NO:
866-CW005R3000JE122
Description:
Through Hole 300mOhm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CW005R3000JE122
  • Resistance
    300mOhm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    4W
  • Diameter
    6.35mm
  • Length
    25.4mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Contact Plating
    Tin
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    90 ppm/°C