  • CW0057R500JB12
CW0057R500JB12
advertisement
Manufacturer No:
CW0057R500JB12
HK JDW NO:
866-CW0057R500JB12
Description:
Through Hole 7.5Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CW0057R500JB12
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    7.5Ohm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Voltage - Rated
    6V
  • Power Rating
    5W
  • Lead Diameter
    1.02 mm
  • Diameter
    7.92mm
  • Length
    22.22mm