  • CW0012K250JE12
CW0012K250JE12
advertisement
Manufacturer No:
CW0012K250JE12
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CW0012K250JE12
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
Through Hole 2.25kOhm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CW0012K250JE12
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Ceramic
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30 ppm/°C
  • Resistance
    2.25kOhm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    1W
  • Diameter
    2.39mm
  • Length
    11.1mm