  • CW0011K500JE12HS
CW0011K500JE12HS
advertisement
Manufacturer No:
CW0011K500JE12HS
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CW0011K500JE12HS
Package:
Axial
Datasheet:
CW0011K500JE12HS
Description:
1.5kOhms, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CW0011K500JE12HS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Feature
    Moisture Resistant, Pulse Withstanding
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±30ppm/°C
  • Resistance
    1.5kOhms
  • Max Operating Temperature
    350°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Length
    10.3124mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~350°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CW
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
  • Tolerance
    ±5%