  • CVPD-940-74.1758
CVPD-940-74.1758
advertisement
Manufacturer No:
CVPD-940-74.1758
Manufacturer:
Crystek Corporation
HK JDW NO:
198-CVPD-940-74.1758
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
CVPD-940-74.1758
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CVPD-940-74.1758
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    6
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    CVPD-940
  • Size / Dimension
    0.559Lx0.360W 14.20mmx9.14mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    VCXO
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency
    74.1758MHz
  • Frequency Stability
    20 ppm
  • Output
    LVPECL
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    88mA
  • Max Supply Voltage
    3.3V
  • Max Supply Current
    88mA
  • Absolute Pull Range (APR)
    ±50ppm
  • Height
    5.3086mm
  • Height Seated (Max)
    0.209 5.30mm
  • Length
    14.1986mm
  • Width
    9.144mm