  • CVHD-950-80.000
CVHD-950-80.000
advertisement
Manufacturer No:
CVHD-950-80.000
Manufacturer:
Crystek Corporation
HK JDW NO:
198-CVHD-950-80.000
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
CVHD-950-80.000
Description:
Quantity:
In Stock : 44
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CVHD-950-80.000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    CVHD-950
  • Size / Dimension
    0.559Lx0.360W 14.20mmx9.14mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    VCXO
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency
    80MHz
  • Frequency Stability
    20 ppm
  • Output
    CMOS
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    25mA
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    25mA
  • Absolute Pull Range (APR)
    ±20ppm
  • Height
    5.3086mm
  • Height Seated (Max)
    0.209 5.30mm
  • Length
    14.1986mm
  • Width
    9.144mm