  • CVCO55CC-1930-2110
CVCO55CC-1930-2110
advertisement
Manufacturer No:
CVCO55CC-1930-2110
HK JDW NO:
198-CVCO55CC-1930-2110
Description:
VCO 2020MHZ 0.5-18V 12.7X12.7MM
Step5Bar-code shipping tag
CVCO55CC-1930-2110
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Operating Temperature
    -30°C~70°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.500Lx0.500W 12.70mmx12.70mm
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Voltage - Supply
    8V
  • Frequency
    2.11GHz
  • Operating Supply Voltage
    8V
  • Load Capacitance
    56pF
  • Frequency Range
    1930MHz~2110MHz
  • Frequency - Cutoff or Center
    2020MHz
  • Icc Max
    35mA
  • Phase Noise Typ (dBc/Hz)
    -105
  • 2nd Harmonic, Typ (dBc)
    -12
  • Tuning Voltage (VDC)
    0.5V~18V
  • Power (dBm)
    0 ±3
  • Pushing (MHz/V)
    2
  • Height
    0.220 5.59mm
  • Length
    12.7mm
  • Width
    12.7mm