  • CTX32T-R18-R
CTX32T-R18-R
advertisement
Manufacturer No:
CTX32T-R18-R
HK JDW NO:
6927-CTX32T-R18-R
Step5Bar-code shipping tag
CTX32T-R18-R
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Current Rating
    450mA
  • Inductance
    180 nH
  • Test Frequency
    25.2MHz
  • Frequency - Self Resonant
    400MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    280mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.18 µH
  • Height
    2.1844mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    2.0066mm