  • CTVPS00RF-17-26S-LC
CTVPS00RF-17-26S-LC
advertisement
Manufacturer No:
CTVPS00RF-17-26S-LC
HK JDW NO:
61-CTVPS00RF-17-26S-LC
Package:
Description:
Receptacle Housing Composite Panel Mount Electroless Nickel 26 Positions Bulk Threaded Shielded Contacts Not Included MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV
Quantity:
In Stock : 112
Step5Bar-code shipping tag
CTVPS00RF-17-26S-LC
    Select All
  • Number of Positions
    26
  • Gender
    Female
  • Additional Feature
    TRI-START, STANDARD: MIL-DTL-38999
    YES
  • Contact Type
    Crimp
  • Total Number of Contacts
    26
  • Depth
    33.7mm
  • Shell Finish
    Electroless Nickel
  • Shell Size - Insert
    17-26
  • Housing Color
    Silver
  • Empty Shell
  • Note
    Contacts Not Included
  • Contact Size
    20
  • Environmental Characteristics
    CORROSION RESISTANT
  • Plating
    Electroless Nickel
  • Number of Ports
    1
  • Length
    32.69mm
  • Radiation Hardening
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Wall
    Flange
  • Contact Shape
    Circular
  • Operating Temperature
    -65°C~200°C