  • CTVPS00RF-17-26S
CTVPS00RF-17-26S
advertisement
Manufacturer No:
CTVPS00RF-17-26S
HK JDW NO:
61-CTVPS00RF-17-26S
Package:
Datasheet:
CTVPS00RF-17-26S
Description:
Receptacle, Female Sockets Composite Panel Mount 26 Positions Crimp Gold Electroless Nickel Bulk N (Normal) Threaded
Quantity:
In Stock : 489
Step5Bar-code shipping tag
CTVPS00RF-17-26S
    Threaded
  • Contact Finish - Mating
  • Filter Feature
  • Mixed Contacts
  • Total Number of Contacts
    26
  • Depth
    33.7mm
  • Shell Finish
    Electroless Nickel
  • Shell Size - Insert
    17-26
  • Mating Information
    MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
  • Empty Shell
    YES
  • Backshell Type
    SOLID
  • Plating
    Electroless Nickel
  • Length
    32.69mm
  • Contact Finish Thickness - Mating
    50.0μin 1.27μm
  • Radiation Hardening
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    Environment Resistant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Contact Material
    Copper Alloy
  • Mount
    Flanges, Panel, Wall
    Composite
  • Insert Material
    Thermoplastic
  • Operating Temperature
    -65°C~200°C