  • CTTX1065360SF-12R5K
CTTX1065360SF-12R5K
advertisement
Manufacturer No:
CTTX1065360SF-12R5K
Manufacturer:
Central Technologies
HK JDW NO:
154-CTTX1065360SF-12R5K
Package:
Datasheet:
Description:
WIRELESS TRANSMITTER COIL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CTTX1065360SF-12R5K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mfr
    Central Technologies
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Series
    CTTX1065360SF
  • Size / Dimension
    4.17" L x 2.09" W x 0.24" H (106.0mm x 53.0mm x 6.0mm)
  • Tolerance
    ±10%
  • Type
    3 Coil, 1 Layer, Bifilar
  • Current Rating (Amps)
    6.5A
  • Function
    Transmitter
  • Inductance
    12.5μH, 11.5μH, 12.5μH
  • DC Resistance (DCR)
    80mOhm