  • CTHF2430F-203M1R0
CTHF2430F-203M1R0
advertisement
Manufacturer No:
CTHF2430F-203M1R0
Manufacturer:
Central Technologies
HK JDW NO:
154-CTHF2430F-203M1R0
Package:
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet:
Description:
RAD LEAD CMC COIL 20 MH MIN.TH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CTHF2430F-203M1R0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, 4 PC Pin
  • Mfr
    Central Technologies
  • Operating Temperature
    -20°C ~ 105°C
  • Series
    CTHF2430F
  • Size / Dimension
    1.024" L x 0.748" W (26.00mm x 19.00mm)
  • Approval Agency
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    640mOhm
  • Current Rating (Max)
    1A
  • Voltage Rating - DC
  • Features
  • Voltage Rating - AC
    250V
  • Height (Max)
    1.240" (31.50mm)