  • CTCMS2F-1300N
CTCMS2F-1300N
advertisement
Manufacturer No:
CTCMS2F-1300N
Manufacturer:
Central Technologies
HK JDW NO:
154-CTCMS2F-1300N
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet:
Description:
1300UH COMMON MODE CHOKE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CTCMS2F-1300N
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Horizontal, 4 PC Pad
  • Mfr
    Central Technologies
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Series
    CTCMS2F
  • Size / Dimension
    0.465" L x 0.465" W (11.80mm x 11.80mm)
  • Approval Agency
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    245.5mOhm (Typ)
  • Current Rating (Max)
    580mA
  • Inductance @ Frequency
    1.3 mH @ 100 kHz
  • Voltage Rating - DC
  • Features
  • Voltage Rating - AC
  • Height (Max)
    0.205" (5.20mm)