  • CT9EX203
CT9EX203
advertisement
Manufacturer No:
CT9EX203
Manufacturer:
Nidec Copal Electronics
HK JDW NO:
184-CT9EX203
Package:
Datasheet:
CT9EX203
Step5Bar-code shipping tag
CT9EX203
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to CT9EX203 .
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
    Through Hole
  • Weight
    950mg
  • Series
    CT9
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    Square - 0.378Lx0.217W x 0.378 H 9.60mmx5.50mmx9.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    20kOhms
  • Max Operating Temperature
    120°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Cermet
  • Color
    Blue
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Adjustment Type
    Side Adjustment
  • Height
    9.6012mm
  • Length
    9.6012mm
  • Width
    5.5118mm