  • CSX325FJC13.500M-UT
CSX325FJC13.500M-UT
advertisement
Manufacturer No:
CSX325FJC13.500M-UT
HK JDW NO:
185-CSX325FJC13.500M-UT
Package:
4-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CSX325FJC13.500M-UT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CSX-325F
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Composition
    Ceramic
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Current Rating
    5mA
  • Frequency
    13.5MHz
  • Frequency Stability
    ±100ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    5mA
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    5mA
  • Frequency Tolerance
    0.01%
  • Accuracy
    0.01 %
  • Height
    990.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    2.5mm