  • CSX-750FJC50000000T
CSX-750FJC50000000T
advertisement
Manufacturer No:
CSX-750FJC50000000T
HK JDW NO:
185-CSX-750FJC50000000T
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
XTAL OSC XO 50.0000MHZ CMOS SMD
Step5Bar-code shipping tag
CSX-750FJC50000000T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Series
    CSX-750F
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Type
    XO (Standard)
  • Additional Feature
    STANDBY; ENABLE/DISABLE FUNCTION; TAPE AND REEL
  • Capacitance
    -750F
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    50MHz
  • Frequency Stability
    ±100ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    25mA
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.6mm
  • Operating Frequency
    50MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Rise Time-Max
    6ns
  • Fall Time-Max
    6ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    10μA
  • Load Capacitance
    30pF
  • Height Seated (Max)
    0.063 1.60mm