  • CSX-750FCC29491200T
CSX-750FCC29491200T
advertisement
Manufacturer No:
CSX-750FCC29491200T
HK JDW NO:
185-CSX-750FCC29491200T
Step5Bar-code shipping tag
CSX-750FCC29491200T
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Voltage - Supply
    5V
  • Supply Voltage
    5V
  • Frequency
    29.4912MHz
  • Frequency Stability
    ±100ppm
  • Output
    CMOS, TTL
  • Current - Supply (Max)
    25mA
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.6mm
  • Operating Frequency
    29.4912MHz
  • Rise Time-Max
    8ns
  • Fall Time-Max
    8ns
  • Symmetry-Max
    60/40%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    10mA
  • Height Seated (Max)
    0.063 1.60mm