  • CSTCV16M0X51Q-R0
CSTCV16M0X51Q-R0
advertisement
Manufacturer No:
CSTCV16M0X51Q-R0
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-CSTCV16M0X51Q-R0
Package:
3-SMD, No Lead
Datasheet:
CSTCV16M0X51Q-R0
Step5Bar-code shipping tag
CSTCV16M0X51Q-R0
    Select All
  • Frequency
    16MHz
  • Physical Dimension
    L3.7XB3.1XH1.3 (mm)/L0.146XB0.122XH0.051 (inch)
  • Operating Frequency
    16MHz
  • Load Capacitance
    15pF
  • Frequency Tolerance
    0.5%
  • Height
    0.051 1.30mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    3-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.146Lx0.122W 3.70mmx3.10mm
  • Tolerance
    0.5%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C