  • CST25-0500
CST25-0500
advertisement
Manufacturer No:
CST25-0500
Manufacturer:
Triad Magnetics
HK JDW NO:
814-CST25-0500
Package:
Datasheet:
CST25-0500
Description:
ENCAPSULATED PCB CURRENT SENSE X
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CST25-0500
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.669Lx0.591W 17.00mmx15.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Invasive
  • Current Rating (Amps)
    25A
  • Termination Style
    PC Pin
  • Inductance
    470mH
  • DC Resistance (DCR)
    16Ohm
  • Frequency Range
    50kHz~500kHz
  • Turns Ratio - Primary:Secondary
    1:500
  • ET (Volt-Time)
    1750VμS
  • Height Seated (Max)
    0.472 12.00mm