  • CSRN2512FTR330
CSRN2512FTR330
advertisement
Manufacturer No:
CSRN2512FTR330
HK JDW NO:
762-CSRN2512FTR330
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
CSRN2512FTR330
Step5Bar-code shipping tag
CSRN2512FTR330
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Supplier Device Package
    2512
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.250Lx0.124W 6.35mmx3.15mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    330mOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    2W
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    6.35mm
  • Width
    3.1496mm