  • CSRN2010FKR300
CSRN2010FKR300
advertisement
Manufacturer No:
CSRN2010FKR300
HK JDW NO:
762-CSRN2010FKR300
Datasheet:
CSRN2010FKR300
Description:
FIXED RESISTOR CSRN Series, Thick Film, 300mOhm, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 10684
Step5Bar-code shipping tag
CSRN2010FKR300
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.097W 5.00mmx2.45mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±250ppm/°C
  • Resistance
    300mOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    1W
  • Packing Method
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    5025
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Case Code (Imperial)
  • Working Voltage
    0.5477V
  • Height
    762μm
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.75mm