  • CSRN0815FT10L0
CSRN0815FT10L0
advertisement
Manufacturer No:
CSRN0815FT10L0
HK JDW NO:
762-CSRN0815FT10L0
Package:
Wide 1508 (3720 Metric), 0815
Datasheet:
CSRN0815FT10L0
Description:
FIXED RESISTOR CSRN Series, Thick Film, 10mOhm, 1W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CSRN0815FT10L0
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Wide 1508 (3720 Metric), 0815
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CSRN
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.148W 2.00mmx3.75mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Current Sense
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    10mOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    1W
  • Packing Method
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm