  • CSRF2512JT68L0
CSRF2512JT68L0
advertisement
Manufacturer No:
CSRF2512JT68L0
HK JDW NO:
762-CSRF2512JT68L0
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
CSRF2512JT68L0
Description:
FIXED RESISTOR CSRF Series, Metal Foil, 68mOhm, 2W, ±5%, -55°C~170°C
Step5Bar-code shipping tag
CSRF2512JT68L0
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~170°C
  • Size / Dimension
    0.254Lx0.128W 6.45mmx3.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    68mOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    2W
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC
  • Construction
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Height Seated (Max)
    0.037 0.95mm