  • CSRF1206FT20L0
CSRF1206FT20L0
advertisement
Manufacturer No:
CSRF1206FT20L0
HK JDW NO:
762-CSRF1206FT20L0
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
CSRF1206FT20L0
Description:
FIXED RESISTOR CSRF Series, Metal Foil, 20mOhm, 1W, ±1%, -55°C~170°C
Quantity:
In Stock : 40000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CSRF1206FT20L0
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~170°C
  • Series
    CSRF
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.061W 3.10mmx1.55mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    20mOhm
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    1W
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Construction
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.033 0.85mm