  • CSR2512FT15L0
CSR2512FT15L0
advertisement
Manufacturer No:
CSR2512FT15L0
HK JDW NO:
762-CSR2512FT15L0
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
CSR2512FT15L0
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CSR2512FT15L0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Series
    CSR
  • Size / Dimension
    0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Current Sense
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    15mOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    2W
  • Packing Method
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm