  • CSR2010JT30L0
CSR2010JT30L0
advertisement
Manufacturer No:
CSR2010JT30L0
HK JDW NO:
762-CSR2010JT30L0
Datasheet:
CSR2010JT30L0
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CSR Series, Thick Film, 30mOhm, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CSR2010JT30L0
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.100W 5.00mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Current Sense
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    30mOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Thick Film
  • Packing Method
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm