  • CSR2010FT51L0
CSR2010FT51L0
advertisement
Manufacturer No:
CSR2010FT51L0
HK JDW NO:
762-CSR2010FT51L0
Datasheet:
CSR2010FT51L0
Description:
CSR Series, Thick Film, 51mOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CSR2010FT51L0
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Supplier Device Package
    2010
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.100W 5.00mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    51mOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • Length
    5.0038mm
  • Width
    2.54mm