  • CSR1206JK62L0
CSR1206JK62L0
advertisement
Manufacturer No:
CSR1206JK62L0
HK JDW NO:
762-CSR1206JK62L0
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
CSR1206JK62L0
Step5Bar-code shipping tag
CSR1206JK62L0
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.120Lx0.061W 3.05mmx1.55mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    62mOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm