  • CSR1206FK30L0
CSR1206FK30L0
advertisement
Manufacturer No:
CSR1206FK30L0
HK JDW NO:
762-CSR1206FK30L0
Datasheet:
CSR1206FK30L0
Description:
FIXED RESISTOR CSR Series, Thick Film, 30mOhm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 33600
Step5Bar-code shipping tag
CSR1206FK30L0
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
    1206 (3216 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    CSR
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.120Lx0.061W 3.05mmx1.55mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    30mOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    500mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Depth
    1.55mm
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm