  • CSR0805JTR120
CSR0805JTR120
advertisement
Manufacturer No:
CSR0805JTR120
HK JDW NO:
762-CSR0805JTR120
Datasheet:
CSR0805JTR120
Description:
FIXED RESISTOR CSR Series, Thick Film, 120mOhm, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CSR0805JTR120
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
    Current Sense
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    120mOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Construction
    Rectangular
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm