  • CSR0402FT68L0
CSR0402FT68L0
advertisement
Manufacturer No:
CSR0402FT68L0
HK JDW NO:
762-CSR0402FT68L0
Datasheet:
CSR0402FT68L0
Description:
FIXED RESISTOR CSR Series, Thick Film, 68mOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CSR0402FT68L0
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    68mOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Height Seated (Max)
    0.017 0.43mm