  • CSNL2010FT1L50
CSNL2010FT1L50
advertisement
Manufacturer No:
CSNL2010FT1L50
HK JDW NO:
762-CSNL2010FT1L50
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
CSNL2010FT1L50
Description:
FIXED RESISTOR CSNL Series, Metal Element, 1.5mOhm, 1.5W, ±1%, -55°C~170°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CSNL2010FT1L50
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~170°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CSNL
  • Size / Dimension
    0.200Lx0.100W 5.08mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Current Sense, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    1.5mOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Metal Element
  • Power (Watts)
    1.5W
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    1.5W
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm