  • CSM222-30AE
CSM222-30AE
advertisement
Manufacturer No:
CSM222-30AE
Manufacturer:
Ohmite
HK JDW NO:
547-CSM222-30AE
Package:
Datasheet:
CSM222-30AE
Description:
Heat Sink, Aluminium Alloy, 30MM, TO-220
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CSM222-30AE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Power Dissipation @ Temperature Rise
    5.0W @ 60°C
  • Length
    1.173 29.80mm
  • Width
    0.562 14.27mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Solderable Feet
  • Material
    Aluminum
  • Shape
    Rectangular, Fins
  • Package Cooled
    TO-220
  • Material Finish
    Black Anodized
  • Published
    2016
  • Series
    CSM
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Board Level, Vertical
  • Attachment Method
    Solderable Feet
  • Height Off Base (Height of Fin)
    1.228 31.20mm
  • Thermal Resistance @ Natural
    11.30°C/W