  • CSM221-12AE
CSM221-12AE
advertisement
Manufacturer No:
CSM221-12AE
Manufacturer:
Ohmite
HK JDW NO:
547-CSM221-12AE
Package:
Datasheet:
CSM221-12AE
Description:
HEATSINK BLACK ANODIZED
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CSM221-12AE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Solderable Feet
  • Material
    Aluminum
  • Weight
    3.7g
  • Shape
    Rectangular, Fins
  • Package Cooled
    TO-220
  • Material Finish
    Black Anodized
  • Published
    2016
  • Series
    CSM
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Board Level, Vertical
  • Construction
    L
  • Attachment Method
    Solderable Feet
  • Height Off Base (Height of Fin)
    1.228 31.20mm
  • Thermal Resistance @ Natural
    18.00°C/W
  • Profile
    SCREW
  • Power Dissipation @ Temperature Rise
    2.0W @ 44°C
  • Device Used On
    TRANSISTOR
  • Length
    0.472 12.00mm
  • Width
    0.492 12.50mm