  • CSHD6-100C TR13 PBFREE
CSHD6-100C TR13 PBFREE
advertisement
Manufacturer No:
CSHD6-100C TR13 PBFREE
HK JDW NO:
154-CSHD6-100C TR13 PBFREE
Package:
TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CSHD6-100C TR13 PBFREE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Surface Mount
    YES
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Subcategory
    Rectifier Diodes
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Schottky
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    30μA @ 100V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.1V @ 6A
  • Operating Temperature - Junction
    -65°C~150°C
  • Output Current-Max
    6A
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    100V
  • Current - Average Rectified (Io)
    6A
  • Rep Pk Reverse Voltage-Max
    100V
  • Non-rep Pk Forward Current-Max
    50A