  • CSC11B0110K0FPA
CSC11B0110K0FPA
advertisement
Manufacturer No:
CSC11B0110K0FPA
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CSC11B0110K0FPA
Package:
11-SIP
Datasheet:
CSC11B0110K0FPA
Step5Bar-code shipping tag
CSC11B0110K0FPA
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Number of Resistors
    10
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    250mW
  • Resistor-Ratio-Drift
    ±50ppm/°C
  • Height Seated (Max)
    0.295 7.50mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    35 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    11-SIP
  • Number of Pins
    11
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CSC
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    1.090Lx0.098W 27.69mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±1%