  • CS8190EDWFR20
CS8190EDWFR20
advertisement
Manufacturer No:
CS8190EDWFR20
Manufacturer:
ON Semiconductor
HK JDW NO:
598-CS8190EDWFR20
Package:
20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Datasheet:
CS8190EDWFR20
Description:
20 Terminations Driver 20 Pin CS8190 Specialized ICs 1 Functions
Step5Bar-code shipping tag
CS8190EDWFR20
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 1 week ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
  • Number of Pins
    20
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2006
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    20
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Driver
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    Automotive
  • HTS Code
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Base Part Number
    CS8190
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    13.1V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Nominal Supply Current
    125mA