  • CS5165AGDWR16G
CS5165AGDWR16G
advertisement
Manufacturer No:
CS5165AGDWR16G
HK JDW NO:
699-CS5165AGDWR16G
Package:
16-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Datasheet:
CS5165AGDWR16G
Description:
Controller, Intel Pentium® II 1.34V~2.09V 2.14V~3.54V NOT SPECIFIED Cel DUAL Specialized Voltage Regulator 0°C~70°C 16 Pins 16 Terminations 16-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Quantity:
In Stock : 11780
Step5Bar-code shipping tag
CS5165AGDWR16G
  • Package / Case
    16-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    16
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Applications
    Controller, Intel Pentium® II
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    16
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G16
  • Number of Outputs
    2
  • Analog IC - Other Type
    SWITCHING CONTROLLER
  • Voltage - Input
    8V~14V
  • Voltage - Output
    1.34V~2.09V 2.14V~3.54V
  • Control Mode
    CURRENT/VOLTAGE-MODE
  • Output Current-Max
    0.015A
  • Switcher Configuration
    PUSH-PULL
  • Switching Frequency-Max
    1000kHz
  • Length
    10.3mm
  • Width
    7.5mm