  • CS5157HGDR16G
CS5157HGDR16G
advertisement
Manufacturer No:
CS5157HGDR16G
HK JDW NO:
699-CS5157HGDR16G
Package:
16-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
CS5157HGDR16G
Description:
Controller, Intel Pentium® II 1.3V~2.05V 2.1V~3.5V 260 Cel DUAL Specialized Voltage Regulator 0°C~70°C 16 Pins 16 Terminations 16-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Quantity:
In Stock : 16549
Step5Bar-code shipping tag
CS5157HGDR16G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Package / Case
    16-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Additional Feature
    ALSO REQUIRES 8V TO 14V SUPPLY
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Pin Count
    16
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G16
  • Input Voltage-Nom
    12V
  • Voltage - Input
    4.25V~20V
  • Voltage - Output
    1.3V~2.05V 2.1V~3.5V
  • Output Current-Max
    1.5A
  • Switching Frequency-Max
    1000kHz
  • Length
    9.9mm
  • Height Seated (Max)
    1.75mm
  • Width
    3.9mm