  • CS45-B2GA681K-NKA
CS45-B2GA681K-NKA
advertisement
Manufacturer No:
CS45-B2GA681K-NKA
HK JDW NO:
769-CS45-B2GA681K-NKA
Datasheet:
CS45-B2GA681K-NKA
Purchasing and Inquiry
CS45-B2GA681K-NKA Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.315Dia 8.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is B.There is no lead pitch on capacitors, and it is simply the distance (spacing) between adjacent threads.
CS45-B2GA681K-NKA Features
a size/dimension of 0.315Dia 8.00mm
with B being the highest temperature coefficient
CS45-B2GA681K-NKA Applications
There are a lot of TDK Corporation CS45-B2GA681K-NKA applications of ceramic capacitors.
  • Power supply circuit
  • General electronic equipment
  • Mobile devices
  • Servers, PCs, tablets
Step5Bar-code shipping tag
CS45-B2GA681K-NKA
  • Voltage - Rated
    440VAC
  • Capacitance
    680pF
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Straight
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    X1, Y2
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -25°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±10%