  • CS10-20.000MABJ-UT
CS10-20.000MABJ-UT
advertisement
Manufacturer No:
CS10-20.000MABJ-UT
HK JDW NO:
185-CS10-20.000MABJ-UT
Package:
2-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CS10-20.000MABJ-UT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CS10
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.138W 6.00mmx3.50mm
  • Tolerance
    0.003%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    MHz Crystal
  • Max Operating Temperature
    60°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Ceramic
  • Frequency
    20MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohms
  • Load Capacitance
    18pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Height
    990.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm
  • Length
    5.9944mm
  • Width
    3.5052mm